Warunki lokalowe

Budynek naszego przedszkola i żłobka znajduje się w cichej, spokojnej okolicy na osiedlu domków jednorodzinnych w Goczałkowicach-Zdroju przy skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Korfantego, naprzeciwko ośrodka zdrowia. Łatwo tu dojechać, a jednocześnie budynek położony jest w zacisznym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku.

zlobek

Przedszkole i Żłobek MAJA mieszczą się w nowym, przestronnym, nowoczesnym wybudowanym wg najnowszych technologii budynku, który był od początku tworzony z myślą o placówce oświatowej. Spełnia wszystkie wymogi stawiane przez Państwowy Inspektorat Sanitarny i Straż Pożarną.

Cały teren placówki jest zamknięty, a dodatkowo, dla zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, ogrodzony jest również teren placu zabaw. Wejście do budynku wymaga skontaktowania się z personelem placówki (domofon). Do wejścia prowadzi podjazd umożliwiający sprawne poruszanie się z wózkiem dziecinnym. Budynek wyposażony jest w system oddymiający i przeciwpożarowy oraz w wentylacje mechaniczną. Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem.

Powierzchnia przedszkola i żłobka to prawie 300 m2. Posiadamy przestronne kolorowe, słoneczne sale, w których dzieci będą bawić się, uczyć, oraz rozwijać swoje zainteresowania. Są one nowocześnie umeblowane, kolorowo udekorowane, doskonale wyposażone w różnego rodzaju pomoce edukacyjne i zabawki sprawdzonych producentów, posiadające atesty. Urządzone są tak, by maluchy dobrze się tu czuły i były bezpieczne. Nasze mebelki i łazienki są dostosowane do potrzeb i rozwoju dzieci. Zastosowaliśmy najlepsze możliwe rozwiązania, by nasi podopieczni czuli się u nas jak najlepiej.

Posiadamy własny przestronny ogródek, z bezpiecznym, ogrodzonym placem zabaw, który jest doskonałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszystkie zabawki ogrodowe również posiadają atesty.

W naszym przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która wspomaga rozwój każdego Dziecka. Nasz personel to wspaniali ludzie, którzy mają wyjątkowe zainteresowania, lubią aktywnie i ciekawie spędzać czas a praca z dziećmi jest dla nich życiową pasją. Ich kreatywność i pomysłowość pozwala prowadzić wyjątkowe zajęcia dla Dzieci. Dobra zabawa, staranne przygotowanie do zajęć dydaktycznych, odpowiedzialna opieka, dojrzałość a przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo naszych Dzieci - oto wizytówka naszych wychowawców i pomocy. Oddając nam pod opiekę swoje Dziecko, masz pewność, że jest w dobrych rękach! Każdy Maluszek może czuć się u nas wyjątkowy!

W przedszkolu zatrudniona jest także pielęgniarka czuwająca nad bezpieczeństwem maluszków, gwarantując szybką pomoc medyczną w nagłych przypadkach.

Przedszkole MAJA może pomieścić 25 dzieci, które zostaną podzielone są na dwie grupy wiekowe liczące ok. 10-12 dzieci.
  1. grupa: 3-4 latki
  2. grupa: 5- latki (zerówka)

Podział na mniej liczne grupy sprzyja łatwiejszej adaptacji dzieci a wychowawca może poświęcić każdemu dziecku tyle czasu i uwagi, ile ono akurat potrzebuje.

Przedszkole realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty oraz rozporządzeniach wydanych na jej podstawie, a w szczególności w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Dodatkowo posiadamy nieodpłatne zajęcia dodatkowe:język angielski, gimnastyka ogólnorozwojowa, warsztaty kulinarne, warsztaty plastyczne, matematyka na wesoło i dogoterapia . Dbamy o wszechstronny rozwój każdej pociechy, twórczo rozwijamy dziecięce talenty i zainteresowania, a także zapewniamy długie godziny znakomitej zabawy.

Każdy Maluszek może czuć się u nas wyjątkowy!